Goście lasu

„Przecież Jestem” reportaż Moniki Gosławskiej

Zajrzeć drugiemu człowiekowi do serca wielką sztuką jest. Uszanować go i przytulić do swojego to już mistrzostwo największe. Kiedy Monika Gosławska, dziennikarka Radia Łódź przyjechała do wsi, w której mieszkam, by zrobić reportaż na temat mojej pierwszej książki ” A wiosną pójdziemy nad rzekę”, wiedziałam, że nikt inny nie zrobi tego lepiej niż Ona. Po prostu wiedziałam to. I wymarzyłam sobie, że kiedy mnie odwiedzi wypijemy razem herbatę na tarasie, ciasta ukroję, a jak bardzo głodna będzie, bo w pracy cały dzień, to chlebem na zakwasie poczęstuję. Potem zabiorę Ją nad rzekę. Nad tę moją rzekę właśnie. Usiądziemy razem na brzegu i opowiem Jej o pisaniu, o życiu i o śmierci też Jej powiem. O obietnicy, którą złożyłam mojej Siostrze Katarzynie i Miłości, tej co nigdy się nie kończy. Otworzę przed Nią serce i obaw najmniejszych mieć nie będę, że może za bardzo, bądź za dużo ciut. Magicznie będzie i także najzwyczajniej na świecie. Było tak jak piszę. Kropka, jak to mówią w kropkę. Monika Gosławska przyjechała również na spotkanie promujące książkę, które było moim wielkim świętem. Dzieliłam te chwile z osobami mi bliskimi, którzy trzymali za mnie kciuki i nie raz mówili „pisz, Ewunia, pisz”. I z Nimi piękne rozmowy przeprowadziła. Kiedy słuchałam wypowiedzi moich Rodziców, o tym, że dumni, Ani Wiktorowicz, Tomasza Bochyńskiego, Weroniki Dudak i Ewy Marzec, łzy kapały mi na podłogę. Na podłogę, bo siedziałam na niej między kuchnią a pokojem, bo tylko tam zasięg radiowy był. Jednak największa z nich popłynęła wartko, gdy przeczytałam jaki tytuł nosi dzieło Moniki.

Dziś 1 listopada 2023 roku o godzinie 21:01 mija rok, kiedy moja Siostra Katarzyna Maroszka opuściła swoje ziemskie ciało i wróciła do Domu. I dziś dryfuje w Wielkiej Wolności. Uznałam, że dzisiejszy dzień jest najlepszym, by podzielić się z Tobą Drogi Czytelniku tym reportażem.
Zapraszam serdecznie do wysłuchania reportażu Moniki Gosławskiej, dziennikarki Radia Łódź, zatytułowanego ” Przecież Jestem”.
Moniko, jestem Ci bardzo wdzięczna za Twoją mądrość, wrażliwość, takt, kulturę słowa i wielkie, otwarte serce. Dla mnie jesteś dziennikarką Nowego Świata.
Wszystkim Osobom występującym w reportażu kłaniam się w wielkiej radości i głębokim wzruszeniu.

link do reportażu:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fradiolodz.pl%2Fprzeciez-jestem%2C271816%2F%3Ffbclid%3DIwAR02399RWwXMgMu6bkNP9uItH2_2d4Qjm05OgnMC-2-slDd3PnOh1PwwQsM&h=AT1bUPL7wFIiUOw5Xx0fj-8VvDZtBGTQel-ughzxDfI57eCJVMB9uyczqjxAeyuq236F-v8nDaF4fY2q2lZOH1fgMSANGwfDh0NDq54Cjlwq4e9Ix0L-Yn_lTqGGSeTt3ZNQrw